Biz kız sizi durup duruken msn'sine eklerse

2008-05-23 01:00:01
Yeni siteme ulaşamıyorum ama içimde garip bir yazı yazma isteği var. Diğerine şimdi ulaşılamadığından elimizdekine yazıyorum yazılarımı.

Neyse efendim arkadaşınızla konuşuyorsunuz, ya da msn programını yeni başlatmışsınız ki bir de ne göresiniz. Alev bilmemne isimli birisi sizi listesine eklemeniziçin istek göndermiş. Siz kim olduğunu bilmediğiniz halde msn listenize ekliyorsunuz bu kişiyi. Belki bir tanıdığınızdır da, yeni msn adresi budur ya da gizli hayranım artık dayanamayıp benle konuşmak istiyordur deyip reddetmiyorsunuz bu isteiği.

Sonra - slm nbr  diyorsunuz. O direkt mevzuya giriyor. "bmw veriyorlar pek bilen yok kazanma olasiligi yuksek" deyip bmwkazan.info (sakın açmayın) diye bir sitenin linkini gönderiyor size. Sizde hamen kanıp tıklıyorsunuz. Tebrikler nurtopu gibi bir virüsünüz oldu. Şahsen ben tıklamadım ama google'da arattığımda bunun bir lamer olduğunu buldum. (Bu gibi siteleri şikayet edecek bir yer biliyorsanız sevabına yapın bu işi)

Peki ne yapmalıydınız. Şahsen tanıdığı biri üzerinden gönderilen linkten gelen dosyayı açmakla çok başımı ağrıtan bir virüsten dolayı canı yaynan birisi olarak bu gelen mesajları dikkate almadım. Beni listesine kaydetmemi iseyen mail adresi (aleveranoglu590013@hotmail.com) buydu. Muhtemelen kendini pek çok kişiye bu isimde göndermiyordur. Numaralar ya da isimlerdeğişebilir. Misal Alev olmaz Nazlı olur, Serpil olur, Özlem olur. Daha öncede bir kaç kez bu tür durumlarla karşılaştım ancak henüz erkek ismi kullanana rastlamadım.

Bu durumlarda ne yapmak gerektiğine gelince. Eğer adresi kabul ederseniz "slm nbr" gibi birşeyler yazın. Size alakasız yazılar gönderip yanına link ya da dosya ekliyorsa kendisine bir şans daha verin.(sakın hiç birşeye tıklamayın) Belki selam sabah nedir bilmeyen çok yükseklerde, balta girmemiş ormanlarda yaşayan bir arkadaşınızdır. Bir mesaj daha gönderin.  Ne olursa "siz kimsiniz?" diye. Ya da saçma sapan bir şey yazın. Ben ilkini tercih ederim. Yine reklam kokan bir mesaj ve link geliyorsa Üçüncü mesajınız şöyle birşey olsun. "Güle güle, engellendiniz". 10 saniye bekleyin. Kim olduğuna dair bir mesaj gelmezse gönül rahatlığıyla silebilirsiniz. 

63
0
0
Yorum Yaz