Rodosweb etkisi

2009-06-27 15:21:00
Bir zaman önce (2 yıl kadar) blogcudaki kesintilerden bıkıp kendi alan ve alan adımı almıştım. Hosting şirketi olarak tercihim fiyat olarak uygun gelen Rodosweb oldu.
Bu günlerde ise hosting şirketi beni delirtmek üzere. HDD deki bir arıza nedeniyle daha yeni 7,5 günlük bir kesinti olması yetmemişcesine hala sorun yaşamaya devam ediyoruz.  Bir kaç gündür siteye ulaşım yine kesildi. Son prblemin kaynağını belirtmediler ancak ilgilendiklerini söylemekle yetindiler.

Bu arada olan benim sitenin ziyaretçi sayısına oldu. Yüzde 80 lik bir düşüş yaşadım. Google'da birinci sırada olduğum pek çok kelimede artık daha gerilere düşmüş durumdayım.  Ama artık yeter.
Pardus007.com istatistik
Realist verilerine göre istatistiklerimin son durumu

Bu gidişle daha önce arkadaşlarla konuşup iki ay içinde hayata geçirmeyi planladığımız yurtdışında sunucu kiralama işinide bekleyemeyeceğim.  Zaten benim için sıkıntılı şu sınav döneminde vaikt buldukça hosting şirketlerini araştırıyorum. Şimdilik gözüme takılanlar "Turhost" ve "grikare" . 

Bunların yanında birde adsense gelirimde büyük ölçüde azaldı. Hiç burs almak kısmet olayan öğrenclik dönemimde burs alıyormuşcasına bana katkı sağlıyordu.

Tamam arıza yaşanabilir. Daha öncede aynı durumları pek çok kez yaşadık Rodosweb ile. Ama onlar daha kısa zamanlarda çözüldü ve bu kadar üst üste gelmemişti.  Tam böyle bir zamanda ise yetersiz teknik destekleri benim için bardağı taşıran son damla oldu.

67
0
0
Yorum Yaz